Remis w meczu Bournemouth-Leicester

Bournemouth-Leicester 1:1
1:0 24 Wilson
1:1 86 Vardy(k)

Bournemouth u siebie podejmowała rewelację początku sezonu Leicester. Gospodarze po ostatnim świetnym meczu i pierwszej wygranej w BPL mieli ochotę na kolejne zwycięstwo. Leicester ostatnio zremisowało swój mecz ale otrzymali swoją wysoką drugą lokatę w lidze. Przyjechali wygrać mecz z Bournemouth. Pierwszą dobrą akcję mieli gospodarze, Albrighton wrzucił piłkę w pole karne a Mahrez pięknie zmylił bramkarza i trafił do bramki ale niestety dla gości był on na spalonym. W 24 minucie akcję mieli gospodarze w pole karne dośrodkował Daniels, strzał głową Gradela został zablokowany ale Wilson strzałem z przewrotki trafił do bramki i gospodarze prowadzili 1:0. Był to 4 gol Wilsona w tym sezonie. W doliczony czasie pierwszej połowy gry faulowany był piłkarz Bournemouth sędzia wskazał na rzut wolny ale faul był w polu karnym a nie na linii pola karnego jak wskazał sędzia i powinien być rzut karny dla gospodarzy a nie rzut wolny. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 1:0.

Na początku pierwszej połowy brzydkim zachowaniem popisał się obrońca Leicester Robert Huth, który sfaulował Wilsona a później specjalnie kopnął piłką w głowę Wilsona. Obie drużyny nie miały zbyt wiele okazji na zdobycie bramki w drugiej połowie. W 86 minucie Vardy popisał się indywidualną akcją, przedryblował obrońców i został sfaulowany w polu karnym i Leicester miał rzut karny. Do jedenastki podszedł Vardy i pokonał Boruca, Polak był blisko obrony bo dobrze się rzucił i po jego rękach piłka jednak wpadła do bramki.

Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Obie drużyny nie miały zbyt wielu okazji do zdobycia bramki.