Podsumowanie meczów sobotnich 22 kolejki BPL.

W sobotę odbyło się 7 spotkań w BPL. Czas je podsumować.

Aston Villa znów sprawiła niespodziankę. W ostatniej kolejce wygrali po raz pierwszy od początku sezonu a teraz zremisowali z Leicester 1:1. Nie wiadomo jakby mecz się ułożył jakby Mahrez zdobył bramkę z karnego ale Bunn obronił jego strzał. Po błędzie Hutha sam na sam okazję miał Kozak ale nie pokonał Schmeichela. Pierwszą bramkę zdobyli goście w 28 minucie Okazaki, najpierw lobem popisał się Vardy ale Bunn obronił piłkę dobił Okazaki ale bramkarz AV w bramce ją obronił ale okazało się, że zrobił to za linią bramkową i Leicester objęło prowadzenie. Gospodarze wyrównali w 75 minucie za sprawą Gestede i mecz zakończył się remisem.

Dobre spotkanie w debiucie zaliczył Benik Afobe, który zdobył jedną z trzech bramek dla Bournemouth, które pokonało Norwich 3:0. Wynik spotkanie otworzył w 10 minucie Gosling po ładnym dośrodkowaniu Pugha skierował piłkę głową do bramki. Sędzia nie odgwizdał później karnego dla Bournemouth ale w 53 minucie został podyktowany karny dla Bournemouth i Daniels wykorzystał go i było 2:0. W 75 minucie padła ostatnia bramka i strzelił ją debiutant Afobe. Mecz zakończył się zasłużoną wygraną gospodarzy 3:0.

Tottenham rozgromił na White Hart Lane Sunderland 4:1. Pierwszą bramkę jednak zdobyli goście za sprawą Van Aanholta ale później strzelali tylko gospodarze. Wyrównał  minutę później Eriksen a w 60 minucie Dembele podwyższył wynik na 2:1. Trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Eriksen a ostatnią bramkę zdobył Harry Kane z karnego. Zasłużona wygrana Kogutów.

Bardzo interesujące spotkanie zobaczyli kibice na Stamford Bridge gdzie Mistrz Anglii podejmował Everton. W drugiej połowie goście zdobyli dwie bramki w 6 minut i prowadzili 0:2. Kibice Chelsea pewnie już myśleli o porażce ale jednak ich podopieczni walczyli do samego końca o dobry rezultat. W 64 minucie bramkę kontaktową strzelił Diego Costa a już dwie minuty później mieliśmy remis po bramce Fabregasa. Najwięcej emocji było w końcówce spotkania. W 90 minucie po dośrodkowaniu piłkę do bramki Chelsea skierował Funes Mori i Everton prowadził. Chelsea próbowało strzelić jeszcze jedną bramkę i im się to udało w 98 minucie meczu. Po dośrodkowaniu w pole karne ze środka boiska piłkę trafiła w pole karne do Terrego a ten strzałem piętką pokonał Howarda i dał remis. Co za bramka kapitana Chelsea, która dała im remis.

Manchester City pewnie wygrało swoje spotkanie z Crystal Palace 4:0. Dwie bramki w tym meczu zdobył Sergio Aguero. Oprócz Aguero bramki zdobyli Delph i David Silva. Zasłużona wygrana gospodarzy, Crystal grało słabo.

Newcastle wygrało swoje spotkanie. Pokonało u siebie West Ham 2:1. Pierwsza bramka padła w 6 minucie za sprawą Ayoze Pereza. 9 minut później było już 2:0 dla gospodarzy za sprawą Wijnaldum. West Ham było stać tylko na jedno trafienie Jelavica. Ważna wygrana dla Srok, które zagrało dobre spotkanie.

Southampton pewnie pokonał u siebie West Brom 3:0. W 5 minucie Ward-Prowse dał prowadzenie gospodarzom. W 35 minucie Ward-Prowse zdobył swoją druga bramkę tym razem z rzutu karnego a wynik spotkania ustalił Tadic.

Po meczach sobotnich Leicester jest liderem ma 44 punkty a czy nim pozostanie zależy od meczu Stoke-Arsenal, który zostanie rozegrany dzisiaj o 17.15. Newcastle uciekło ze strefy spadkowej po wygranym meczu.