Legia zagra w fazie pucharowej Ligi Europy+pozostałe spotkanie Ligi Mistrzów z 7 grudnia.

Faza grupowa Ligi Mistrzów sezonu 2016/17 została zakończona. Wczoraj swoje ostatnie spotkanie rozgrywali piłkarze Legii Warszawy. Legioniści mieli jeszcze szanse na zajęcie 3 miejsca w grupie, musieli u siebie pokonać Sporting Lizbona i to im się udało. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 30 minucie Guilherme.

Piłkarze Jacka Magiery w pierwszej połowie byli drużyną lepszą od gości. Swoją okazje miał też Prijovic po błędzie przy wybiciu Patricio, Bereszyński uprzedził piłkarza Sportingu i wypuścił Prijovica na świetną okazję ale napastnik Legii zmarnował okazję. Szwajcar się zrehabilitował bo to właśnie on asystował przy bramce Guilherme.

W drugiej połowie można było się spodziewać, że goście będą dominować. Legia liczyła na kontry i takie marnował Pan Fatalny czyli Kucharczyk, serio nie wiem co on robi w tej drużynie, 8 liga mistrzów w sam wraz dla niego.

Udało się wygrać 1:0 i zapewnić sobie grę w fazie pucharowej Ligi Europy.

Warto wspomnieć o meczu Porto-Leicester City w którym Portugalczycy wygrali aż 5:0 z Mistrzem Anglii. Andre Silva piłkarz, który wzbudza zainteresowanie wielu klubów z Europy, zdobył 2 bramki. Mecz zasłużenie wygrany przez gospodarzy.

W drugim meczu grupy G, Brugge przegrało z Kobenhagą 0:2.

Na pewno piłkarze Tottenhamu nie zapamiętają tych rozgrywek do udanych bo Kogutom nie udało się awansować do dalszej fazy grupowej.

Drużyna Dynamo Zagrzeb nie zdobyło żadnej bramki w fazie grupowej a straciła aż 15 bramek. Borussia Dortmund pobiła rekord z największą liczbą strzelonych bramek w fazie grupowej 22 bramki.