Podsumowanie 14 kolejki Premier League.

Dzisiaj będzie trochę krótkie podsumowanie ostatniej kolejki w Premier League.

Co za comeback Bournemouth, wygrana 4:3 z Liverpoolem.

Podopieczni Jurgena Kloppa wybrali się na stadion Bournemouth w jednym celu zdobyciu 3 punktów. The Reds po 22 minutach prowadzili 0:2 po bramkach w 20 minucie Mane a w 22 Origi. Goście byli drużyną lepszą i nikt się nie spodziewał tego co się wydarzyło w drugiej połowie.

Bramkę kontaktową zdobył w 56 minucie z rzutu karnego Callum Wilson ale 8 minut po tej bramce, ładna akcją popisał się Mane, który wycofał piłkę przed pole karne a ładnym strzałem popisał się Emre Can i zdobył bramkę na 1:3. W 76 minucie Bournemouth zdobyło bramkę 2:3 po kontrze, która zaczęła się od odbioru przed polem karnym Wilshera a bramkę zdobył rezerwowy Fraser. Zaledwie 3 minuty po drugiej bramce, Cook zdobył bramkę na 3:3 i to nie był koniec.

W doliczonym czasie gry Nathan Ake zdobył bramkę na 4:3 a przy bramce popełnił błąd Karius, który popisał się fatalną interwencją, wypuszczając piłkę przed siebie do której dopadł Holender i dał zwycięstwo gospodarzom.

Chelsea zdobyła drugi Manchester.

Hitem 14 kolejki było na pewno spotkanie pomiędzy Manchesterem City a Chelsea. Piłkarze Antonio Conte wygrali ostatnie 7 spotkań w lidze i zasłużenie znajdowali się na 1 miejscu w tabeli.

W 45 minucie gospodarze objęli prowadzenie po samobójczej bramce Cahilla, miał pecha Anglik w swojej interwencji. W pierwszej połowie gospodarze przeważali, stwarzali sobie sytuację. Była też jedna kontrowersja gdzie Aguero moim zdaniem ładnie się położył, był mały kontakt z Luizem ale zrobiłbym to samo co sędzia.

W drugiej połowie mogło być 2:0, nie porozumienie Cahilla i Courtoisa i do piłki dopadł Aguero, minął Belga, oddał strzał ale Cahill się zrehabilitował.

Stuprocentową okazję miał De Bruyne, który trafił w poprzeczkę przy pustej bramce. Chwile po tej sytuacji, Costa wygrał pojedynek siłowy z Otamendim i zdobył bramkę na 1:1.

W 70 minucie dobre podanie na dobieg do Williana, który miał dużo miejsca, wbiegł z piłką w pole karne i zdobył bramkę na 1:2.

W 90 minucie Hazard zdobył ostatnią bramkę dla Chelsea. Pod koniec spotkania trochę się zagotowało. Aguero brutalnie faulował Luiza, Chalobah popchnął Aguero, który upadł na murawę. Aguero otrzymał czerwoną kartkę a Fernandinho dostał ataku i sprzeczał się z Fabregasem i doszło do rękoczynów. Brazylijczyk łapał Hiszpana za gardło aż w końcu go popchnął i też otrzymał czerwoną kartkę.

Już wiemy, że Aguero nie zagra w 4 spotkaniach a Fernandinho w 3. Głupota moim zdaniem w ich wykonaniu.

Fellaini daje remis Evertonowi.

Jeśli zapytacie fana Manchesteru United na temat ostatniego meczu to na pewno w samych superlatywach będzie wypowiadał się o Fellainim. Mourinho dokonał "złotej zmiany" wpuścił Belga w 85 minucie a w 87 minucie Belg faulował piłkarze Evertonu w polu karnym po którym Baines zdobył wyrównująca bramkę, dającą remis gospodarzom.

Mecz nie był bardzo emocjonujący. Do 40 minuty nic się nie działa a tu nagle Ibra pięknie przelobował Stekelenburga, który do pary z Funesem Morim zawalili przy tej bramce i było 0:1 dla Czerwonych Diabłów.