Chelsea w końcu zatrzymana.

Każda seria kiedyś się kończy. Podczas 20 kolejki Premier League, swoją serię zwycięstw zakończyła drużyna Chelsea. Ich katem okazała się drużyna Tottenhamu, która u siebie po dwóch bramkach Delle Alii pokonało Chelsea 2:0 tym samym kończąc serię 13 wygranych z rzędu. Tylko jednej wygranej zabrakło do pobicia rekordu.

W 4 minucie to piłkarze Antonio Conte mieli dobrą okazję. Dobrym górnym podaniem popisał się Matić a do piłki w polu karny dopadł Hazard, który postanowił od razu uderzyć na bramkę ale nie trafił. Belg mógł sobie przyjąć piłkę i inaczej to rozwiązać.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padał w 45 minucie spotkania. Po dośrodkowaniu Eriksena piłkę do bramki skierował Alli. Było to bardzo dobre podanie Duńczyka, idealnie na głowę Anglika.

Druga bramka w tym spotkaniu wyglądała identycznie jak pierwsza. Znów Eriksen dograł świetną piłkę do Alii a ten znów strzałem głową pokonał Courtois'a.

Piłkarze Conte w tym spotkaniu nie prezentowali takiej formy jak we wcześniejszych spotkaniach, chyba zmęczenie dało o sobie znać. Zasłużone 3 punkty dla Kogutów.