Podsumowanie 18 i 19 kolejki Premier League.

Czas na podsumowania dwóch ostatnich kolejek Premier League w roku 2016. Będzie to krótkie podsumowanie.

18 kolejka

W spotkaniu pomiędzy Watfordem a Crystal Palace padł remis 1:1. Swoją bramkę nr 100 w barwach Watfordu zdobył Troy Deeney, który w 71 minucie spotkania wyrównał stan spotkania po bramce z rzutu karnego. Wcześniej w 27 minucie Cabaye dał prowadzenie gościom.

Swansea przegrało z West Hamem 1:4 i po tym spotkaniu Bob Bradley stracił prace. Strzelanie zaczął Ayew w 13 minucie. Na drugą bramkę musieliśmy czekać do 50 minuty w której bramkę zdobył Reid. Trzecia bramka padła w 78 minucie za sprawą Antonio. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Llorente w 89 minucie ale minute później bramkę na 1:4 zdobył Carroll.

Czwartą wygraną z rzędu zanotowali piłkarze Manchesteru United, którzy pokonali na własnym stadionie Sunderland 3:1. Ozdobą spotkania była bramka zdobyta skorpionem przez Mkhitaryana, który jednak był w tej sytuacji na spalonym. Bramki dla gospodarzy strzelali jeszcze Blind i Ibrahimovic a bramkę honorową zdobył Borini.

Aktualny Mistrz Anglii drużyna Leicester przegrała z Evertonem 0:2. Bramki dla gości zdobyli Kevin Mirallas i w doliczonym czasie drugiej połowy Lukaku.

Drużyna Chelsea odniosła 13 wygraną z rzędu. Kolejną ich ofiarą była drużyna Bournemouth z którą wygrali 3:0. W 24 minucie bramkę zdobył Pedro na 2:0 bramkę z rzutu karnego zdobył Hazard a w 93 minucie Cook skierował piłkę do własnej bramki,

Najlepszym strzelec zeszłego sezonu Championship czyli Andre Gray zapewnił swoją bramką komplet punktów drużynie Burnley w spotkaniu z Middlesbrough.

Arsenal wygrał skromnie 1:0 z West Bromem a bohaterem był Olivier Giroud, który zdobył bramkę w 86 minucie spotkania.

Manchester City długo nie potrafił zdobyć bramkę na stadionie Hull City. Dopiero w 72 minucie Yaya Toure zdobył bramkę z rzutu karnego. W 78 minucie Iheanacho zdobył bramkę na 0:2 a wynik spotkania ustalił strzelając samobójczą bramkę Curtis Davies.

Liverpool podejmował na Anfield, Stoke i nie zaczęło się najlepiej dla gospodarzy. W 12 minucie Jonathan Walters zdobył bramkę dla gości ale potem strzelali już tylko piłkarze Jurgena Kloppa. W 34 minucie bramkę na 1:1 zdobył Lallana a 44 minucie Firmino. W drugiej połowie w 59 minucie Imbula zdobył bramkę samobójczą  a 70 minucie Sturridge zdobył bramkę na 4:1.

W ostatnim spotkaniu kolejki Southampton u siebie podejmował Tottenham i poległ wysoko 1:4. W 2 minucie gospodarze objęli prowadzenie a bramkę strzałem głową zdobył Van Dijk. W drużynie Tottenhamu błyszczał Alli, który najpierw 19 minucie wyrównał spotkanie a drugą bramkę zdobył w 87 minucie. Wcześniej Kane i Son zdobyli bramki.

19 kolejka

Pierwsze spotkanie zostało rozegrane w piątek w którym doszło do małej niespodzianki. Drużyna Hull zremisowała 2:2 z Evertonem. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 6 minucie za sprawą Dawsona. W 45 minucie było już 1:1 a piłkę do własnej bramki skierował Marshall. W 65 minucie znów gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Snodgrassa a w 84 Baines wyrównał wynik spotkania.

Swansea odniosła kolejną porażkę. Tym razem znów wysoko przegrała swoje spotkanie z Bournemouth 0:3. W 25 minucie Afobe zdobył pierwszą bramkę a w doliczonym czasie pierwszej połowy Fraser zdobył bramkę na 0:2. Wynik spotkania w 88 minucie ustalił King.

Southampton znów nie odniósł zwycięstwa. Tym razem na własnym stadionie przegrali 1:2 z WBA. W 41 minucie Long zdobyło bramkę na 1:0 ale już dwie minuty później było 1:1 a bramkę zdobył Phillips. Wygraną WBA zapewniła bramka Robsona-Kanu w 50 minucie spotkania.

Manchester United odniósł 6 zwycięstwo z rzędu. Tym razem z małymi problemami pokonali drużyną Middlesbrough 2:1. W 67 minucie Leadbitter zdobył bramkę dla gości. Czerwone Diabły w minutę zdobyły dwie bramki. Najpierw trafił Martial a chwile potem zwycięską bramkę zdobył Pogba.

Islam Slimani zdobył jedyną bramkę w spotkaniu Leicester-West Ham zapewniając gospodarzom 3 punkty.

Chelsea trochę się namęczyła ze Stoke ale wygrała 4:2 tym samym drużyna Conte wygrała już 14 spotkanie z rzędu. The Blues wyszli na prowadzenie po bramce Cahilla w 34 minucie. W 46 wyrównał Indi. W 57 minucie Willian zdobył bramkę na 2:1 a w 64 minucie Crouch wyrównał wynik spotkania. Zaledwie minute po bramce Croucha, Willian zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy. Wynik spotkania w 85 minucie ustalił Diego Costa.

Andre Gray zaczyna się przebudzać. Tym razem napastnik Burnley zdobył hattricka w meczu z Sunderlandem a jego drużyna wygrała 4:1. Czwartą bramkę dla gospodarzy zdobył Vokes z rzutu karnego. Honorowa bramkę dla gości zdobył Defoe.

W hicie kolejki Liverpool pokonał Manchester City 1:0 a bohaterem The Reds był Wijnaldum strzelca zwycięskiej bramki.

Tottenham znów wysoko pokonał swojego rywala. Tym razem na stadionie Watfordu wygrali 1:1. Po dwie bramki zdobyli Kane i Alli a honorową bramkę zdobył Kaboul.

Arsenal wygrał 2:0 z Crystal Palace a ozdobą spotkania była bramka Girouda w takim samym stylu jak Mkhitaryana. Drugą bramkę zdobył Iwobi.