Podsumowanie pierwszych spotkań półfinału Pucharu Ligi Angielskiej.

We wtorek i środę zostały rozegrane spotkania półfinałowe Pucharu Ligi Angielskiej. We wtorek na Old Trafford Manchester United podejmował Hull City a w środę Southampton podejmował Liverpool.

W spotkaniu Manchester United-Hull City faworyt był tylko jeden i była to drużyna gospodarzy. Jose Mourinho chciał już w pierwszym meczu zapewnić sobie awans. Jego piłkarze pokonali Tygrysy 2:0 tym samym przybliżając się do awansu do finału. Tak jak się spodziewano przed spotkaniem gospodarze byli drużyną dominująca.

Obie bramki padły w drugiej połowie spotkania choć w pierwszej świetną okazję miał Mkhitaryan, który powinien trafić do bramki, dostał piłkę na ok. 5 metr i spudłował.

W 55 minucie Valencia dośrodkował w pole karne gdzie Mkhitaryan oddał strzał głową, który by był niecelny ale jednak koło bramki znalazł się Mata i umieścił piłkę w siatce.

Wynik spotkaniu w 87 minucie po strzale też z główki ustalił Fellaini.

Spotkaniu pomiędzy Southamptonem a Liverpoolem padła zaledwie jedna bramka. Zwycięstwo dla gospodarzy zapewnił Nathan Redmond.

Redmond już mógł się wpisać w 18 minucie spotkana na listę strzelców ale Karius nie dał się pokonać Anglikowi, który miał sporo miejsca w polu karnym po tym jak piłka minęła pozostałych piłkarzy.

Zaledwie minutę po tej sytuacji, Redmond otrzymał dobre podanie w pole karne i nie dał szans bramkarzowi gości.

Spotkania rewanżowe zostaną rozegrane 25 stycznia Liverpool-Southampton a 26 stycznia Hull City-Manchester United.